O problemach z sercem... - zdrowie uroda

Badania Holter cieszyn

O czym warto pamiętać idąc do kardiologa?


Idąc do kardiologa wiele osób zastanawia się, czy do wizyty warto się jakoś przygotować. Czy dane badanie wymaga na przykład specjalnej diety, braku aktywności fizycznej przed wizytą i tak dalej. To trudne pytan

O problemach z sercem... - zdrowie uroda Badania Holter cieszyn
ie, ale zawsze przed pierwszą wizytą można uzyskać wiele informacji na przykład w przychodni. Kiedy dostaniemy skierowanie na konkretne badanie najczęściej dostajemy także ewentualną listę rzeczy, czynności, które trzeba zrobić przed wybraniem się do lekarza. To kluczowe aby badanie mogło być przeprowadzone w sposób staranny, z zachowaniem odpowiedniej staranności, właściwie zrealizowane co przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i da możliwość na szybkie zdiagnozowanie potencjalnej choroby. Idąc do kardiologa warto o tym pamiętać a w razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba skontaktować się z lekarzem – czy to z kardiologiem właśnie, czy po prostu lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką.



Medycyna – kilka słów o kardiologii


Czy kardiologia jest odpowiednią specjalizacją w medycynie? Czy wybierając się na studia medyczne warto od razu rozważać ścieżkę rozwoju zawodowego właśnie pod kątem kardiologii? To trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale kluczowe w tym temacie są nasze zainteresowania i predyspozycje osobiste. Nie ulega wątpliwości fakt, że dobry kardiolog z doświadczeniem może liczyć na bardzo duże wynagrodzenie. W dzisiejszych czasach kardiologowie pracują zarówno w szpitalach, gdzie mają możliwość ogromnego rozwoju swoich umiejętności i kompetencji, ale także placówkach prywatnych. Warto mieć to na uwadze i przed wyborem specjalizacji kardiologa zapoznać się nie tylko z zarobkami ale także z opiniami i doświadczeniami starszych kolegów po fachu.



Już pod koniec XIX wieku były

Kardiologia (z gr. "καρδιά" – serce, "λόγος" – nauka) – dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem i leczeniem.


W 1733 angielski pastor i naukowiec Stephen Hales po raz pierwszy inwazyjnie mierzył ciśnienie krwi wprowadzając rurę do tętnicy szyjnej konia i związując ją z cylindrem szklanym. Najstarszymi lekami działającymi na serce są glikozydy naparstnicy, których użycie w leczeniu obrzęków opisał w 1785 William Withering. W 1816 francuz René Théophile Hyacinthe Laënnec wynalazł stetoskop pierwotnie w formie prostego drewnianego cylindra, który umożliwiał osłuchiwanie serca. Już pod koniec XIX wieku były rozpowszechnione stetoskopy z elastycznymi wężykami do obu uszu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://zdrowie-uroda.capricornstudio.com.pl/